HLP Klearfold a ekologia

Opakowania z tworzyw sztucznych mają pozytywny wpływ na środowisko na wiele sposobów. Nowe badania i metody recyklingu materiału pozwalają nam wykorzystywać tworzywa sztuczne w sposób, który pozytywnie wpływa na nasze środowisko, jeśli przyjrzymy się bliżej tworzywom sztucznym i sposobom ich ponownego wykorzystania, dowiadujemy się, że plastik przyczynia się pozytywnie do oszczędzania zasobów i redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jaki wkład ma HLP Klearfold?

W HLP naprawdę bierzemy odpowiedzialność i przeprowadzamy badania, abyśmy mogli pozytywnie przyczynić się do ochrony środowiska i znaleźć sposoby, aby być jeszcze bardziej przyjaznym środowisku.

Materiały

Używany przez nas materiał PET jest najczęściej przetwarzanym tworzywem sztucznym na świecie. APET, RPET i Bio-PET to najbardziej nadające się do recyklingu materiały, które stosujemy w HLP Klearfold. Nasz materiał RPET składa się w 30% z materiałów przetworzonych przez konsumentów i do 30% naszego materiału bio-PET pochodzi ze źródeł pochodzenia roślinnego. PET może być również wielokrotnie poddawany recyklingowi, zanim stanie się bezużyteczny.

Click here to view a detailed description of all our materials

Redukja odpadów

HLP Klearfold posiada możliwość tworzenia projektów 3D wraz z indywidualną grafiką klienta. Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia wyglądu opakowania bez próbek. Redukujemy w ten sposób ilość surowców a także zły wpływ transportu na środowisko.

Zakłady produkcyjne

Używamy paneli słonecznych i turbin wiatrowych, aby zasilać nasze fabryki w Chinach. Planujemy rozszerzyć te metody na inne sposoby oszczędzania energii w przyszłości. Zawsze poświęcamy czas na przeanalizowanie możliwości, abyśmy mogli znaleźć więcej sposobów na stanie się bardziej ekologicznymi i pomagającymi środowisku. W HLP zachęcamy do maksymalizacji ponownego wykorzystania materiałów w całym procesie recyklingu.

Jak przetwarzany jest plastik PET

Poniżej znajduje się ogólny schemat recyklingu PET Plastics. Proces może się różnić w zależności od pochodzenia surowca.

Tworzywa sztuczne wykonane z materiału PET są łatwe do recyklingu, ponieważ łańcuch polimerowy rozkłada się w niskiej temperaturze, co powoduje, że proces jest znacznie szybszy.

Jak recykling tworzyw sztucznych przyczynia się do środowiska

Poddając recyklingowi plastik przyczyniamy się do zmniejszenia emisję gazów cieplarnianych i ograniczamy ilość zanieczyszczeń w powietrzu i wodzie. Recykling tworzywa PET zużywa około dwie trzecie mniej energii niż tradycyjna produkcja, co oznacza, że używamy mniej źródeł potrzebnych do jej wytworzenia, takich jak spalanie paliw kopalnych. Zużycie energii na objętość butelki PET wynosi około 1,4 MJ / litr, czyli znacznie mniej niż inne materiały, takie jak szkło. Recykling PET pomoże zmniejszyć ilość wykorzystywanych surowców a tymsamym uzależnienie od ropy i gazu, a także zmniejszy ilość odpadów składowanych na wysypiskach.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania dotyczące naszych opakowań lub tego, w jaki sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Contact Us
2018-03-16T15:53:13+00:00