Opakowania dla dzieci

HLP Klearfold drukowane opakowanie przezroczyste

Zabawki są dedykowane dla dzieci, nie tylko one je uwielbiają, ale także my dorośli. Wszyscy kochają zabawę i tak powinno być. Uwielbiamy bawić się i śmiać wraz z naszymi dziećmi a także kupować dla nich zabawki, często wspólnie wybierając te odpowiednie.
Na rynku dostępna jest szeroka gama zabawek, które wymagają odpowiedniego bezpiecznego opakowania z myślą o naszych najukochańszych dzieciach. Poniżej wymieniamy kilka bardzo ważnych aspektów, które należy wsiąść pod uwagę projektując opakowanie dla dzieci.

Znaczenie opakowania w procesie zakupu

Opakowanie tylko z pozoru ma drugorzędne znaczenie, już dawno jego najważniejsza funkcja ochronna przestała być tą kluczową. Pierwsze skrzypce w przypadku opakowań dla dzieci odgrywa funkcja marketingowa oraz informacyjna. To prawda, że liczy się przede wszystkim jego zawartość, jednakże w dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić produkt bez opakowania.

Marketingowcy już dawno wykazali, iż opakowanie jest jednym z podstawowych elementów oddziaływania na rynek oraz proces zakupu. W procesie kształtowania decyzji nabywczej to właśnie opakowanie powoduje u klienta chęć zakupienia produktu. Opakowania dla dzieci nie są w tym przypadku wyjątkiem. Ich pudełko powinno zatem zwracać uwagę najmłodszych konsumentów, co nie jest łatwe na tak konkurencyjnym rynku produktów dla najmłodszych. Wraz ze wzrostem konkurencyjności na rynku oraz zmieniającymi się potrzebami ludzi opakowanie stało się wręcz etykietą produktu, jego cechą nabywczą wiążącą się z zainteresowaniem konsumenta.

Bezpieczeństwo opakowania – apel do rodziców i dzieci

Opakowanie musi przyciągać uwagę dzieci, jednocześnie zapewniając, że ten produkt jest bezpieczny, odpowiedni dla wieku i wart swojej ceny. W przypadku opakowań dla dzieci najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. Projektując opakowanie należy podejść do tego aspektu priorytetowo. Nic nie zraża do marki bardziej niż skaleczone dziecko podczas odpakowywania produktu.

Opakowanie przezroczyste pomaga przekonać odbiorców, pozwala rodzicom zobaczyć zabawkę, sprawdzić jej jakość i bezpieczeństwo użytkowania eliminując ich wszelkie wątpliwości. HLP Klearfold posiada świetny zespół projektantów, który pomoże Ci upewnić się, że wszystkie potrzebne informacje są umieszczone na opakowaniu w przejrzysty i uporządkowany sposób. Rodzice nie będą skłonni kupować Twojego produktu, jeśli nie są przekonani, że produkt jest bezpieczny liczy się pierwsze wrażenie, a opakowanie przezroczyste HLP Klearfold umożliwia bezpośredni przekaz informacji.

Informacje na opakowaniu – co powinno zawierać opakowanie dedykowane dla dzieci?

Okazuje się, że konsument przy wyborze zabawki kieruje się informacjami przekazanymi na opakowaniu. Informacja ta musi być obiektywna i rzetelna, gdyż klient raz oszukany nie skusi się na ponowny zakup. I odwrotnie, jeśli informacja jest wyczerpująca klient poczuje się bardziej pewny, że zapewnia odpowiednie zabawki swoim dzieciom.

Oprócz standardowych informacji dotyczących dla jakiego wieku powinny być przeznaczone te zabawki oraz ostrzeżeń dotyczących małych elementów powinny pojawić się jeszcze inne bardzo ważne informacje. Ważną informacją jest ilość poszczególnych elementów w zestawie np. 40 klocków, 2 wieżyczki, 2 ludziki. Dlaczego jest to takie ważne? Często nadruk na opakowaniu sugeruje inną zawartość, po otwarciu natomiast okazuje się, że dodatkowe elementy należy dokupić osobno. Spotyka się to oczywiście z rozczarowaniem i często płaczem dziecka co bezpośrednio wiąże się z dodatkowym niezaplanowana wydatkiem np. konika do zestawu. W przypadku opakowań przezroczystych taki problem nie występuje ponieważ kupujący dokładnie zna zawartość zestawu.

Jeśli zapakowanym produktem jest modułowa zabawka, która jest kompatybilna z innymi markami jest to na pewno dodatkowy atut to pozyskania klienta, który zakupił produkty od konkurencji. Informacja „produkt kompatybilny z innymi markami” powinna widnieć na opakowaniu.

Kolejna wartościową informacją, którą kupujący chętnie chcą wiedzieć jest rozmiar zabawki, jej elementów oraz czy są ruchome. Projektując opakowanie transparentne, przekazujesz tą informacje automatycznie, gdyż opakowanie dokładnie pokazuje produkt.

Wyjątkowe opakowanie

Rynek produktów dla dzieci jest ogromy, aby osiągnąć na nim sukces należy zapatrzyć się w odpowiednie opakowanie, które wzmocni chęć zakupu i wyróżnić się z poza tłumu. Nie jest to łatwe – ale dla HLP Klearfold niemożliwe nie istnieje, pomożemy ci stworzyć właśnie takie opakowanie. Drukowane opakowanie transparentne eliminuje wątpliwości zakupu produktu związane z jego wyglądem, jakością, bezpieczeństwem. Posiadamy bardzo szeroką gamę uszlachetnień druku, które dobrane w odpowiedni sposób wzmocnią chęć posiadania danego produktu przez dzieci. Sprawdź zakładkę serwis/projekt oraz nasz galerię, aby sprawdzić możliwości.

Ważny jest także kształt opakowania, który umożliwia jego ponowne wykorzystanie. Dzieci uwielbiają przechowywać małe elementy i zabierać je ze sobą podczas jazdy samochodem czy odwiedzin u rodziny. Składane opakowanie PET jest idealne na taką okazję – lekkie, wytrzymałe oraz łatwe w przechowywaniu, jeśli jest niepotrzebne. Dodatkowo piękny nadruk w błyszczące jednorożce bądź dynamiczna grafika w połyskujące samochodziki dołoży swojej wartości w odniesieniu sukcesu produktu.

Opakowanie ekologczne

Świadomość społeczeństwa bardzo rośnie nie tylko w dziedzinie bezpieczeństwa naszych najukochańszych dzieci, ale także w kwestii ochrony środowiska. Jest wręcz krytycznym punktem w projekcie zastosowanie opakowania przyjaznego dla środowiska, które jest łatwe w recyklingu. Opakowanie HLP Klearfold zapewniają higienę twojego produktu, doskonała prezentację oraz są możliwe do recyklingu. Nasi przedstawiciele chętnie doradzą jak stworzyć opakowanie, które będzie miało drugie życie jako nowy dom dla jednorożców lub garaż dla aut. 50 lat doświadczenia na rynku nie jest przypadkiem tylko potwierdzeniem, że to co robimy, robimy dobrze.

HLP Klearfold produkuje opakowanie na zamówienie bez znaczenia czy w środku jest lalka, maskotka, samochodzik czy klocki – każdy projekt uzyska odpowiednio dużo uwagi. Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy pomóc