Opakowanie do herbaty

Opakowanie do herbaty

Herbata jest bardzo dobrze znanym dla każdego produktem. Branża herbaciana jest bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorem handlu przez co konkurencyjność tego rynku nadal rośnie. Coraz trudniej wyróżnić się unikalnością. Każdy smakosz herbaty kupuje luksusowe produkty i wymaga pięknego opakowania, które dorównuje luksusowością do starannie wyselekcjonowanej herbaty. Nie każdy produkt pasuje do standardowych opakowań. Wymagania dotyczące rozwiązań specjalnych dla opakowań są często tak różnorodne, jak same produkty. Opakowania do herbaty również mają specyficzne wymagania. Produkujemy opakowania zaprojektowane tak, aby spełnić specjalne zapotrzebowania rynkowe związane z tym produktem.

W dzisiejszych czasach opakowania do herbaty poza pięknym wyglądem powinny nadawać się także do recyklingu. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju HLP Klearfold proponuje wyróżniające się i elegancie opakowanie przezroczyste, które z odpowiednia grafiką przyciągnie zainteresowanie każdego konesera tego napoju. Zależnie od założenia można stworzyć np. prostą linię opakowań dla czarnej herbaty bądź bardziej luksusowe pudełka na wyrafinowane smaki.

HLP Klearfold oferuje szeroką gamę uszlachetnień oraz metod druku dzięki czemu można stworzyć wyjątkowe kreację, które zwiększa wizualne doznania konsumentów zwiększając szanse na sprzedaż.

Aspekt ekologiczny opakowań

HLP Klearfold jako świadomy producent stosuje materiały, które nadają się do recyklingu. W branży herbacianej najczęściej wybierane materiały to PET, RPET oraz PP, które w 100% nadają się do procesu recyklingu.

Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym przez nas materiałom:

APET oraz RPET

Plastik PET jest najczęściej używanym tworzywem w codziennym życiu. PET jako surowiec jest uznawany za bezpieczny, nietoksyczny, trwały, elastyczny materiał, który w 100% nadaje się do recyklingu.

Aby przyczynić się do prawidłowego recyklingu opakowań należy wykonać kilka rzeczy, które ułatwią kolejne etapy procesu.

 • Oczyść plastikowe opakowanie – jeśli trzeba także umyć z zawartości
 • Etykiety, jeśli takie istnieją można pozostawić na opakowaniu
 • Złóż lub zgnieć opakowanie aby oszczędzić miejsce w pojemniku na odpady
 • Zadbaj o to aby opakowanie znalazło się w odpowiednim pojemniku

Z recyklingowanego tworzywa PET można wytwarzać w wiele przedmiotów, takich jak ubrania, śpiwory, meble ogrodowe i butelki plastikowe a także nowe opakowania.

PP – polypropylene

PP jest kolejnym powszechnie stosowanym tworzywem sztucznym i podobnie jak PET nadaje się w 100% do recyklingu. Materiał PP jest bardzo wszechstronnym materiałem, który można łatwo poddać recyklingowi. Opakowania wykonane z tworzyw PP można rozpoznać po kodzie identyfikacyjnym nr 5, który będzie umieszczony na opakowaniu.

Podobnie jak PET, PP można poddawać recyklingowi w dom, podstawowym elementem jest, aby zadbać iż dane opakowanie trafi do pojemnika na odpady z tworzywami. Z recyklingowanego polipropylenu można wykonać miski kuchenne, akcesoria kuchenne, szpatułki i deski do krojenia; łopaty i konewki;

HLP Klearfold może projektować i konstruować opakowania na zamówienie dla wszystkich produktów herbacianych:

 • Luksusowe upominki
 • Opakowanie na torebki z herbatą
 • Opakowanie filiżanki
 • Opakowanie zielonej herbaty
 • Opakowanie na prezenty herbaciane
 • Opakowanie herbaty ziołowej
 • Opakowanie na herbaty aromatyzowane