Opakowania kosmetyczne na produkty do pielęgnacji ciała.

Pudełko na kosmetyki

Opakowania kosmetyczne, to chętnie zamawiany przez naszych klientów asortyment. Ciekawe wzornictwo, nowoczesne kształty i wysoka jakość wykonania, to główne cechy tej kategorii.
Tuby i tubki różnej wielkości, słoiki do kremów, butelki do perfum i wód toaletowych, a nawet pasujące wizualnie do siebie zestawy opakowań do pielęgnacji ciała – to wszystko świetnie wspomaga sprzedaż i podnosi wartość produktów. Posiadamy wszystko co można oczekiwać, aby zapakować tego typu produkty. Na pozór jest to błahy temat aczkolwiek aby stworzyć coś to się wyróżnia na rynku to już nie lada wyzwanie.

Jak wybrać najlepsze opakowanie?

Najczęstszym Pytaniem, które słyszę od klientów jest – jaki kształt opakowania jest najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podczas etapu projektowania opakowania brane jest pod uwagę bardzo wiele składowych tj. grupa odbiorców docelowych, zagospodarowanie przestrzeżeni na sklepowej półce, stopień trudności składania opakowania. Bardzo często jest pomijany fakt czasu składania pudełka. Jednakże jest to jeden z kluczowych punktów – gdyż to on generuje koszty zasobów ludzkich, które często są znacznie droższe niż przemyślane i odpowiednio skonstruowane opakowanie. Kolejnym ważnym elementem jest logistyka – system zbiorczych opakowań i paletyzacji. Może wydać się to mało istotny element, jednakże opakowania które znajdują się na samym dole noszą całe obciążenie z palety. Źle zaprojektowanie opakowanie może zwyczajnie nie przetrwać transportu. Funkcja ochronna opakowania jest naprawdę kluczowa.

Kolejny element to wartość marketingowa opakowania – to właśnie tutaj waży się efekt sprzedaży produktu. Należy przemyśleć grafikę oraz zadbać o komunikatywność przekazu. Opakowania na kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny zawierać informacje o zapachu, uczucia gładkości skóry, efektów które wywołują. Pudełko, które przykuwa uwagę kupujących zwiększa szanse na zakup danego produktu wielokrotnie. Warto zapoznać się z dostępnymi na stronie Serwis, zakładka Projekt informacjami na temat możliwych efektów specjalnych, to oczywiście tylko początek, istnieje ich znacznie więcej. Istnieje także możliwość zamówienia katalogu efektów specjalnych – wystarczy wysłać do nas takie zapytanie.

Ekologiczne opakowania

Wszystkie wymienione punkty są bardzo ważne niemniej jednak podstawowy wybór to dobór odpowiedniego materiału. Opakowanie plastikowe zostały okryte złą renomą pod aspektem ekologii. Ale czy faktycznie jest tak źle? Opakowania PET są w 100% możliwe do recyklingu. W naszej ofercie posiadamy także materiał RPET, który zawiera min 30% materiału po recyklingu tzw. pokonsumpcyjnego. Zatem połączenie ekologii i opakowania, które wyróżni produkt na półce jest możliwe. Zadaj nam pytanie a chętnie przedstawimy inne możliwość oraz wytłumaczymy aspekty ekologiczne używanych przez nas materiałów.

Zaufaj doświadczeniu

HLP Klearfold wielokrotnie projektował opakowania na kosmetyki pielęgnacyjne takie jak: opakowania na balsam, pudełka na olejki, luksusowe pudełka na zestawy itp. Już prawie 50 lat tworzymy zachwycające opakowania na zamówienie. Posiadamy wszelkie znane technologie druku flexo, offset oraz sitodruk. Nasza najnowsza i najbardziej zaawansowana 13 stacyjna prasa flexo w jednym przebiegu tworzy skomplikowane opakowania do kosmetyków, ale i nie tylko. Wspomniana prasa ma możliwość druku dwustronnego jednocześnie. Przy tej technologii mimo wielu warstw ryzyko przesunięć prawie nie istnieje a uzyskane efekty są spektakularne co gwarantuje wyjątkowy wizerunek marki na półce sklepowej.

Jak my to robimy? Łączmy umiejętność słuchania potrzeb naszych klientów z ogromny międzynarodowym doświadczeniem. Bardzo bliska współpraca na każdym etapie daje odczucie, że jesteśmy jak prywatny dział opakowań, który nie poprzestanie, dopóki nie osiągniemy zamierzonych celów. Nasi przedstawiciele posiadają wiedzę nie tylko z dziedziny sprzedaży, ale także techniczną co gwarantuje wparcie już na etapie konstrukcji opakowania.

Jeśli posiadasz w swojej ofercie kosmetyki, które nie wiesz, jak zapakować to nie czekaj i wyślij zamykanie lub zadzwoń. Z pewnością trafisz w dobre ręce a oferta może być gotowa w 24h łącznie z projektem kształtu opakowania. Bardzo szybko wykonujemy także próbki w ok 3 dni robocze.