Opakowanie na szczotki do włosów

Opakowanie PET

Opakowania na produkty do pielęgnacji włosów doskonale nadają się do niestandardowych, luksusowych opakowań, nadając produktowi wysokiej klasy i profesjonalnego wrażenia. Branża produktów do pielęgnacji włosów jest ogromna i naprawdę wiele potrzeba, aby się wyróżnić. HLP Klearfold jest tutaj, aby w tym pomóc Nasz profesjonalny zespół doradza w stworzeniu spersonalizowanego opakowania produktu do włosów, które idealnie podkreśli walory produktu oraz wzmocni chęć jego zakupu. Jak to robimy?

Projektowanie opakowania

Mimo iż ciężko znaleźć na rynku coś wyjątkowego nie jest to niemożliwe. Na wstępnym etapie należy zastanowić się co opakowanie ma za zadanie przekazać i jaka jest grupa docelowa odbiorców. Jest to niezwykle ważny etap i należy poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi. Często sugerujemy, aby w tym etapie jeden z członków zespołu zasiadł na ławce rezerwowych. Dlaczego? Gdy projekt będzie już miał wstępny wygląd wówczas taka osoba będzie miała świeży i obiektywny pogląd. Jeśli jest taka możliwość należy ją wykorzystać. Każde nowe spojrzenie, pomysł może okazać się kluczowy dla sukcesu.

Ekologiczne opakowania

Wszystkie wymienione punkty są bardzo ważne niemniej jednak podstawowy wybór to dobór odpowiedniego materiału. Opakowanie plastikowe zostały okryte złą renomą pod aspektem ekologii. Ale czy faktycznie jest tak źle? Opakowania PET są w 100% możliwe do recyklingu. W naszej ofercie posiadamy także materiał RPET, który zawiera min 30% materiału po recyklingu tzw. pokonsumpcyjnego. Zatem połączenie ekologii i opakowania, które wyróżni produkt na półce jest możliwe. Zadaj nam pytanie a chętnie przedstawimy inne możliwość oraz wytłumaczymy aspekty ekologiczne używanych przez nas materiałów.

Analiza materiału na opakowane

Posiadamy w swojej ofercie wiele materiałów, jednakże nie wszytko dla każdego. Kładziemy nacisk na wykorzystanie ekologicznych materiałów opakowaniowych. Najczęściej stosowanym opakowaniem na szczotki do włosów wykorzystywane jest opiekowanie PET bądź zawieszki PP. Ma to swoje uzasadnienie w specyfikacji tych materiałów.

Opakowania PET są przezroczyste dzięki czemu pudełko na szczotkę będzie wspaniale pokazywało produkt z każdej strony oraz zapewniało higienę produktu poprzez zabezpieczenie przed użyciem. Zawieszki natomiast bardzo często odkształcają się na wieszakach na sklepowej ekspozycji ze względu na przesunięty środek ciężkości produktu. Powoduje to stopniowe zniekształcenie materiału co będzie powodować na materiale PET białe zgięcia, co nie będzie zauważalne na materiale PP.

Oczywiście każdy produkt jest inny i musi być rozważony indywidualnie, czasami mleczny materiał PP jest chętniej stosowany w produktach dedykowanych dla dzieci, gdyż daje uczucie miękkości i jest przyjemniejszy w dotyku co wnosi dodatkową wartość marketingową.

Jedno jest pewne opakowania przezroczyste stanowią większość stosowanych opakowań w tej branży.

Projektowanie grafiki

W HLP jesteśmy w stanie wyprodukować każdą grafikę odesłaną przez klienta, niemniej mamy możliwość także tworzenia grafik na zamówienie. Wówczas pracujemy nad każdym projektem wspólnie aż osiągniemy zamierzony cel. Uwielbiamy wyzwania, gdyż to dzięki nim odkrywamy i wprowadzamy nowe pomysły i możliwości.
Tendencje w grafice na opakowanie na szczotki do włosów są różne. Są bardzo uzależnione od grupy docelowej klientów, szczególnie ich wieku. Jednak wszystkie te grupy łączy jedno, jeśli produkt jest solidny i na dodatek zachęcająco zapakowały to ląduje w koszyku. Warto na grafice wspomnień nie tylko funkcje szczotki, ale efekt, który ona wywołuje na włosach. Język korzyści jest najłatwiej odczytywany przez nas mózg zatem produkt nim oznakowany zostanie odebrany jako pożyteczny.
Grafiki w tej branży są raczej spokojne, stonowane. Wyjątek stanowią tzw. serie limitowane bądź dedykowane – wówczas tutaj należy zastanowić się nad efektami specjalnymi, aby podkreślić wyjątkowość serii.

Opakowania na akcesoria do włosów.

Często jest to zwyczajne opakowanie, które nie ma żadnej wartości dodanej jako tuba, zwykłe składane pudełko lub zawieszka. W dobie wszechpanującej ekologii może warto zaistnieć opakowaniem second life? Opakowanie plastikowe jest idealnym rozwiązaniem do realizacji tego typu projektów a my mamy głowę pełną pomysłów w tej dziedzinie.

HLP Klearfold może pomóc w projektowaniu i rozwoju twojego brandu poprzez opakowanie działając jako dodatkowy dział opakowań. Dla nas ważny jest sukces klienta, gdyż finalnie to właśnie on decyduję o naszej dalszej współpracy; Wyślij nam zapytane i sprawdź co możemy dla ciebie zrobić – to nie zobowiązuje.